Po čtyřech letech se do Ostravy vrací světová série ISU Junior Grand Prix of Figure Skating

Po čtyřech letech se do Ostravy vrací světová série ISU Junior Grand Prix of Figure Skating

Nabitý program plný domácích i světových talentů juniorského krasubruslení nabídne od 31. srpna do 3. září vítkovická Ostravar aréna. Diváci uvidí 107 závodníků z celkem 32 zemí.

Nejlepší juniorští krasobruslaři a krasobruslařky se v Ostravě naposledy představili v roce 2018. Ve slezské metropoli se JGP uskuteční již po dvanácté. „Dá se říci, že Ostrava patří mezi tradiční a oblíbené destinace,“ říká předseda Českého krasobruslařského svazu Stanislav Židek.

Nejpočetnější zastoupení v Ostravar aréně ukáže domácí reprezentace s celkovým počtem 11 závodníků, následovaná Spojenými státy americkými (10 přihlášených závodníků) a Kanadou s Japonskem (8 krasobruslařů a krasobruslařek). Podle předsedy ČKS je stále neznámou, kdo z přihlášených v Ostravě zazáří. „Zkušenosti hovoří, že se vždy mezi účastníky objeví řada začínajících hvězdiček. Nyní je však težké odhadnout o jaká jména půjde. Pravdou však je, že se v Ostravě za ta léta představila velká řada budoucích skvělých závodníků typu Kim Ju-na z Jižní Koreji. Ta později ovládla olympijské hry a dvakrát si podmanila světový šampionát,“ prozradil Židek.

Finální nominace české reprezentace vzejde z výsledků juniorských prověrek výkonnosti, které se uskuteční 11. -13. srpna. Českými hvězdami Grand Prix by měli být sourozenci Mrázkovi, kteří se představí v soutěži tanečních párů. „Určitě budou mezi nominovanými i ti, kteří budou v juniorské kategorii závodit poprvé, ale zároveň budou mít odpovídající výkonnost,“ doplňuje Židek.

Vstupenky na JGP jsou v ceně 100 korun, na oficiální tréninky je vstup zdarma. Vstupenky bude možné zakoupit pouze na místě.

„V dnešní době není vůbec jednoduché zajistit alespoň základní ekonomické krytí jakékoliv akce, ISU JGP nevyjímaje. Díky Statutárnímu městu Ostrava a Moravskoslezskému kraji, kteří mají ke sportu vřelý vztah, se nám podařilo získat alespoň částečné finanční krytí. V jednání je nyní i příspěvek od NSA. Přesto, že je pro mne vždy každá akce časově i fyzicky velmi náročná, se těším na každou z nich,“ poděkoval na závěr předseda Českého krasobruslařského svazu.

Program ISU Junior Grand Prix Ostrava 2022

středa 31. srpna 2022

od 8:00 oficiální tréninky všech kategorií

čtvrtek 1. září 2022

Junioři – krátký program

Sportovní dvojice – krátký program

Juniorky – krátký program

pátek 2. září 2022

Taneční páry – rytmické tance

Sportovní dvojice – volné jízdy

Junioři – volné jízdy

sobota 3. září 2022

Taneční páry – volné tance

Juniorky – volné jízdy

Detailní program a výsledky můžete sledovat zde

OC´s Partners

OC´s Partners

UPGRADE CZ, s.r.o. Copyright © 2023 jgpostrava.cz